úterý 26. srpna 2014

PálavaHezký, i když deštivý den, milé blogerky!

My dnes balíme a večer odlétáme zpět do Anglie. Doufala jsem, že si ještě poslední den užijeme na zahrádce, loni jsme se ještě hodinu před odjezdem koupali, ale letos to vypadá na horký čaj u televize :(


 

Jak jsem psala minule, strávili jsme pár dní na jižní Moravě, na Pálavě. Byla to naše první návštěva tohoto kraje a musím se přiznat, že mi chvíli trvalo naplno ocenit krásu tohoto kraje, nabyla to taková ta láska na první pohled, jak se v některých destinacích stává.

Bydleli jsme ve vesnici Pavlov. Vesnice je na kopečku, takže je z ní krásný rozhled na přehradu:
 

Pavlov je jen pár kilometrů od Valticko-Lednického areálu a nás nejvíce nadchnul Mikulov:
 
 

Sice nás tu potkala průtrž mračen, Mikulovu to na kráse ale neubralo:
 Svatý kopeček:
 Zatímco Mikulov jsme si zamilovali a ještě jednou se tam vrátili, v  Lednici jsme moc nechápali, co na ní má být hezkého :) Takový zámek, co by se hodil do Disney filmů :)
 'K' si ale užil projížďku lodí k Minaretu:


Nemohli jsme ani nenavštívit hodně chválenou kavárnu Fara ..... moc dobrá káva, hezky zařízená kavárna...... ale zdálo se nám, že je to docela snobárna, kde si přes vchod  dají provaz s cedulkou, že dovnitř bez doprovodu nemůžete.... a pak vás nechají několik minut před tím provazem čekat, než vás beze slova omluvy milostivě pustí dovnitř, abyste mohli utratit své peníze..... Možná jsme měli jenom smůlu na personál, ale asi se tam nevrátíme ....

Paradoxně jsem si také moc užila den v Aquaparku Moravia. Původně jsme jeli jen ráno na dvě hodiny, aby si 'K' užil vodu a abych řekla pravdu, vůbec se mi tam nechtělo ..... mačkat se někde v bazénu s tisícovkou cizích lidí :))) ale nakonec jsme tam zůstali celý den a kromě oběda jsme celý den nevylezli z bazénů. Byla to nádhera.
 
 
Nejkrásnější byly ovšem vinice, toto jsou vinice hned za naším hotelem v Pavlově:Pálava nám nakonec učarovala a vůbec se nám nechtělo domů :)

Mějte se moc hezky, Jana

4 komentáře:

 1. No, Jani, ale fotečky máte krásné :) V Lednici jsem byla ze základní školou a pamatuji si jenom botanickou zahradu :) A ta kavárna... ono někdy taková "maličkost" dokáže ovlivnit celý dojem, viď? No, zase zkušenost :) Měj krásné dny! Jola

  OdpovědětVymazat
 2. Opravdu přenádherné fotky. Pálava je krásné místo :)

  OdpovědětVymazat
 3. Jani, všechno má svůj rub i líc. Mikulov mám taky moc ráda, o kavárně Fara píšeš to, co jsem včera slyšela od známých... Fotky jsou nádherné, prostě moravská romantika.
  Přeji šťastnou cestu domů, pa Helena

  OdpovědětVymazat
 4. Hezke fotky i kdyz nektere veci jsou opravdu k nepochopeni.Preji vam stastnou cest.

  OdpovědětVymazat